Didžiausi piniginiai prizai už laimėtą turnyrą teniso istorijoje

2022, lapkričio 19d.

Visai neseniai praūžė baigiamasis ATP sezono turnyras, kuriame, kaip ir kasmet varžėsi tik aštuoni geriausi pasaulio tenisininkai. Kaip ir buvo prognozuota, Turino kortuose triumfavo gyva legenda Novakas Djokovičius. O šis turnyras į istoriją įsirašė ne tik itin nuožmiomis kovomis, bet ir rekordiniais pinigais – nugalėtojas už iškovotą trofėjų gavo dar neregėtą pinigų sumą.

Ta proga šiame tekste aptarsime didžiausius prizus, kuriuos už laimėtą turnyrą yra gavę profesionalūs tenisininkai.

07e955da76ddf5ae6132e0f5f227f5c2.png

Twitter.com nuotr. 

Pirma vieta – 2022 metų baigiamasis sezono turnyras

Už jau minėtą finalinį sezono turnyrą N. Djokovičius susižėrė net 4,74 milijono JAV dolerių. Reikia pažymėti, jog serbas gavo maksimalų galimą prizą, kadangi nepralaimėjo nei vieno susitikimo grupių etape. Įdomu tai, jog bendras šio turnyro prizinis fondas išaugo daugiau nei du kartus, tuo tarpu nugalėtojas gavo kone keturis kartus didesnį prizą, nei turnyro nugalėtojas prieš metus. 

Šių metų baigiamasis turnyras savo „dosnumu“ gerokai pralenkė Didžiojo kirčio turnyrus, kurie pagal piniginius prizus anksčiau visiškai neturėjo lygių.

Antra vieta – 2022 metų „US Open“

Atvirasis čempionatas Niujorko kortuose visada pasižymėdavo dosnumu ir rekordus mušančiais priziniais fondais, kurie kasmet vis labiau auga. 

Šių metų turnyre triumfavęs ir pirmąją rakete tapęs Carlosas Alcarazas užsidirbo 2,6 mln. dolerių. Tokia pati suma atiteko ir moterų turnyro nugalėtojai Igai Swiatek iš Lenkijos. 

Trečia vieta – 2021 metų „US Open“

Taip, turnyras Jungtinėse Valstijose išties yra brangiausiai apmokamas ir daugiausiai rėmėjų pritraukiantis „Grand Slam“ turnyras, o tą puikiai iliustruoja faktas, jog praėjusių metų turnyro nugalėtojai susižėrė sumas, kurios iki šiol yra prizinės vertinant istorinį kontekstą, pagal nugalėtojams atitekusius pinigus. 

2021-ųjų turnyre triumfavę Rafaelis Nadalis ir Emma Raducanu gavo po 2,5 mln. dolerių. 

Ketvirta vieta – 2022 metų Vimbldonas

Tokį patį piniginį prizą kaip praėjusių metų „US Open“ pasiūlė ir šiemetinis Vimbldonas. Jau minėtas N. Djokovičius ir Elena Rybakina taip pat susižėrė po 2,5 mln. dolerių.

Jums taip pat gali patikti:

Borisas Beckeris: Nuo Vimbldono iki teisiamųjų suolo
Borisas Beckeris: Nuo Vimbldono iki teisiamųjų suolo

Buvusi Vimbldono žvaigždė Borisas Beckeris nuteistas kalėti 2,5 metų už milijonus siekiančių mokesčių slėpimą pagal nemokumo aktą. Teniso garsenybė bankrutavo 2017 metais, nes nesugebėjo grąžinti 3 milijonų eurų paskolos, kurią buvo paėmęs prabangaus nekilnojamojo turto įsigijimui Maljorkoje.

2022, spalio 3d.
Lietuvos teniso istorija: pirmieji kortai
Lietuvos teniso istorija: pirmieji kortai

Pirmoje XX a. pusėje Lietuvos aristokratija ėmė domėtis teniso sportu. Dvaruose imta organizuoti turnyrus, įrenginėti kortus. Pirma cementinė lauko aikštelė įkurta Grafo Juozapo Tiškevičiaus užsakymu 1900 m. Biržų rajone, Astravo dvare.

2022, spalio 5d.
Koks jūsų lygis pagal NTRP sistemą?
Koks jūsų lygis pagal NTRP sistemą?

Nacionalinė teniso reitingo programa Jungtinėse Valstijose buvo sukurta dar 1979-ais metais. Jos tikslas – padėti pradedantiesiems žaidėjams įsivertinti savo lygį. Lygio nustatymas gali būti svarbus faktorius renkantis partnerį, be to tai svarbus faktorius norint stebėti savo progresą.

2022, spalio 1d.