Legendinės V. Gerulaičio citatos atsiradimo istorija

2022, lapkričio 7d.

Turbūt visi teniso aistruoliai yra girdėję apie teniso „chuliganą“ lietuviška pavarde Vitą Gerulaitį. Kadaise jis buvo vadinamas „auksiniu berniuku“. Tokia pravardė kilo nuo jo pečius siekusių auksinių garbanų, vėliau aukso spalvą priminė ir geltonas „Rolls Royce“ automobilis, o auksinį gyvenimą puikiai primindavo ir nuolatiniai svaiginantys vakarėliai Niujorke.

e1776cbc99e5e4f0bfb522bd44349a60.jpg

Twitter nuotr. 

Per savo karjerą Vitas iškovojo tiesiog įspūdingų pergalių. 1975-aisias jis triumfavo Vimbldono dvejetų turnyre, o 1977 ir 1978 metais šiame turnyre pasiekė pusfinalį. Viename iš savo pusfinalių mačų, jis penktame sete 6:8 nusileido legendiniam Bjornui Borgui. 1977-ųjų gruodį V. Gerulaitis virš savo galvos kėlė ir vienintelį iškovotą Didžiojo kirčio vienetų titulą – jis triumfavo Melburno kortuose.

Jo karjera ir pasiekimai buvo išties įspūdingi, tačiau, pasak teniso ekspertų, V. Gerulaitis turėjo laimėti dar daugiau. Paprasčiausiai tam nebuvo palankių aplinkybių. V. Gerulaičio geriausiais metais teniso aistruoliai turėjo galimybę stebėti tokias legendas kaip jau minėtas B. Borgas, Johnas McEnroe ir Jimmy Connorsas. Žvelgiant realistiškai, visi jie buvo dar vienu laipteliu aukščiau už Vitą. Todėl taip jau nutiko, kad V. Gerulaitį visi geriausiai prisimena ne dėl šlovingos karjeros, o dėl vienos ištartos citatos spaudos konferencijoje. Būtent legendinės citatos istoriją ir nusprendėme priminti savo skaitytojams. 

1980-ųjų sausį V. Gerulaitis dalyvavo baigiamajame sezono turnyre Niujorke, kuriame, kaip ir šiais laikais, varžosi tik aštuoni geriausią reitingą turintys tenisininkai. Varžybos vyksta dviejų grupių sistema, kur kiekvienas tenisininkas žaidžia po tris mačus, trečiajame savo susitikime V. Gerulaitis labai atkaklioje kovoje pranoko savo gerą bičiulį J. McEnroe, o tai jau buvo gana rimtas turnyro netikėtumas.

Ši pergalė V. Gerulaičiui leido grupėje užimti pirmąją vietą, tačiau tai jo, bent teoriškai, neturėjo pradžiuginti, kadangi kitoje grupėje antras liko ir Vito pusfinalio priešininku tapo J. Connorsas. Pastarajam V. Gerulaitis buvo pralaimėjęs net 16 kartų iš eilės, todėl nenuostabu, kad būtent Jimmy buvo laikomas ryškiu mačo favoritu.

Atrodo, jog V. Gerulaičiu tame mače netikėjo niekas, tačiau pats „lietuvis“ buvo užtiktinas savo žaidimu ir pasiekė įspūdingą pergalę. Vėliau pats J. Connorsas savo autobiografijoje rašė, jog tą vakarą oponentas žaidė tiesiog nepakartojamą tenisą, bet ši žaidėjų akistata visiems įsiminė ne dėl paties žaidimo, o dėl Vito ištartos citatos.

„Tegul jums visiems tai būna pamoka, - laikydamas šampano butelį ir plačiai šypsodamasis sakė V. Gerulaitis. – Niekas neįveiks Vito Gerulaičio 17 kartų iš eilės“.

Ši citata akimirksniu tapo tikra teniso klasika ir ją visi prisimena iki šių dienų. Turbūt kyla klausimas kaip V. Gerulaičiui sekėsi turnyro finale? Deja, ten jis turėjo pripažinti gana akivaizdų B. Borgo pranašumą. Tai buvo vienuoliktasis jų tarpusavio karjeros mačas ir... vienuoliktasis Vito pralaimėjimas.

Po jo V. Gerulaitis ir B. Borgas akis į akį susidūrė dar penkis kartus. Visus mačus laimėjo švedas ir jų tarpusavio rezultatas baigus karjeras liko 16:0, tačiau kas būtų laimėjęs kitą susitikimą mes visi puikiai žinome – niekas neįveiks Vito Gerulaičio 17 kartų iš eilės.

Jums taip pat gali patikti:

Lietuvos teniso istorija: pirmieji kortai
Lietuvos teniso istorija: pirmieji kortai

Pirmoje XX a. pusėje Lietuvos aristokratija ėmė domėtis teniso sportu. Dvaruose imta organizuoti turnyrus, įrenginėti kortus. Pirma cementinė lauko aikštelė įkurta Grafo Juozapo Tiškevičiaus užsakymu 1900 m. Biržų rajone, Astravo dvare.

2022, spalio 5d.
Borisas Beckeris: Nuo Vimbldono iki teisiamųjų suolo
Borisas Beckeris: Nuo Vimbldono iki teisiamųjų suolo

Buvusi Vimbldono žvaigždė Borisas Beckeris nuteistas kalėti 2,5 metų už milijonus siekiančių mokesčių slėpimą pagal nemokumo aktą. Teniso garsenybė bankrutavo 2017 metais, nes nesugebėjo grąžinti 3 milijonų eurų paskolos, kurią buvo paėmęs prabangaus nekilnojamojo turto įsigijimui Maljorkoje.

2022, spalio 3d.
Koks jūsų lygis pagal NTRP sistemą?
Koks jūsų lygis pagal NTRP sistemą?

Nacionalinė teniso reitingo programa Jungtinėse Valstijose buvo sukurta dar 1979-ais metais. Jos tikslas – padėti pradedantiesiems žaidėjams įsivertinti savo lygį. Lygio nustatymas gali būti svarbus faktorius renkantis partnerį, be to tai svarbus faktorius norint stebėti savo progresą.

2022, spalio 1d.